Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Ievadvārdus plenārsēdē teiks LU rektors profesors Mārcis Auziņš. Foto: Toms Grīnbergs, LU Preses centrs.
Ievadvārdus plenārsēdē teiks LU rektors profesors Mārcis Auziņš. Foto: Toms Grīnbergs, LU Preses centrs.

LU zinātnisko konferenci atklās Andris Bērziņš un Pēteris Avens
LU Preses centrs
04.02.2013

Latvijas Universitātes (LU) 71. zinātniskās konferences atklāšanas plenārsēdē 5. februārī par ģeopolitikas un ekonomikas perspektīvām runās Valsts prezidents Andris Bērziņš un Krievijas baņķieris, mecenāts Pēteris Avens.

Latvijas Universitātē no 24.janvāra līdz 7.martam norisināsies ikgadējā zinātniskā konference, kas aptver visdažādākās zinātnes nozares, sākot ar bioloģiju un beidzot ar teoloģiju. Universitātes zinātnieki, docētāji, studenti un viesi konferences ietvaros nolasīs vairāk nekā 1700 referātu. Konference tiks atklāta ar plenārsēdi „Latvijas ekonomika pasaules ceļos” otrdien, 5.februārī, plkst. 12.00 Latvijas Universitātes Lielajā aulā, Raiņa bulv. 19.

Plenārsēdē ievadvārdus teiks Latvijas Universitātes rektors profesors Mārcis Auziņš. Ar priekšlasījumu „Latvija un Eiropas Savienība: ģeopolitiskās un ekonomiskās perspektīvas” uzstāsies Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš, kurš saņems arī LU Goda biedra diplomu, kas viņam tika piešķirts jau pērn septembrī LU 93. jubilejas laikā, bet prezidents to nevarēja saņemt, jo atradās komandējumā.

Pēc A. Bērziņa par tēmu „Russia in the XXI century: Results and Challenges” (Krievija XXI gadsimtā: sasniegumi un izaicinājumi) runās banku grupas „Alfa Bank" direktoru padomes priekšsēdētājs un labdarības fonda „Paaudze” dibinātājs Pēteris Avens.

Plenārsēdi būs iespējams vērot tiešraidē Latvijas Universitātes portālā: http://www.lu.lv/tiesraide/

Jāatgādina, ka šī gada 7. februārī plkst. 14.00 Raiņa bulv. 19, Lielajā aulā, notiks vēl viena Latvijas Universitātes (LU) 71. konferences plenārsēde "2012. gada Nobela prēmijas literatūrā, medicīnā, fizikā un mēs". Plenārsēdes programmā paredzēti trīs referāti. LU pētnieks Franks Kraushārs stāstīs par 2012. gada Nobela prēmijas laureāta Mo Jaņa un kultūras revolūcijas pēdām kapitālismā „ar ķīniešu iezīmēm”.

Lu pētniece Inese Čakstiņa plenārsēdes lekcijā stāstīs par pagājušā gada Nobela prēmijas laureātu Sera Džona Gurdona (Sir John B. Gurdon) un Šinaja Jamanakas (Shinya Yamanaka) pētījumiem un atklājumiem šūnu pētniecībā. Noslēguma referātā profesors Andris Ambainis stāstīs par kvantu fiziku un kvantu skaitļošanu.

Ikgadējā Latvijas Universitātes zinātniskā konference šogad notiek jau 71. reizi un tā tiek rīkota ar mērķi zinātnieku, docētāju un studentu starpā nodrošināt pētījumu rezultātu, ideju un domu apmaiņu, kas ir viena no neatņemamām zinātniskās darbības sastāvdaļām. Latvijas Universitātes zinātniskās konferences notiek kopš 1945. gada.

Ikviens interesents aicināts piedalīties visos konferences pasākumos klātienē.

Konferences norises plāns un papildu informācija pieejama Latvijas Universitātes portālā: http://www.lu.lv/71konference/