Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Pasākumā „Zinātnes kafejnīca” stāstīs par asteroīdiem un meteorītiem
LU Preses centrs
17.02.2012

Ceturtdien, 23. februārī, plkst. 18.00 Latvijas Universitātes (LU) kafejnīcā (Raiņa bulvārī 19) notiks pasākums „Zinātnes kafejnīca”. Šoreiz tas būs veltīts astronomijas tēmai “Asteroīdi un meteorīti”.

Starpplanētu telpā atrodas neliels daudzums putekļu, akmeņu, ledus gabalu un citu kosmiskās vielas fragmentu, kas riņķo apkārt Saulei. Tie var lidot kosmosā miljoniem gadu ilgi, līdz to ceļā trāpās Zeme vai cits debess ķermenis. Taču tikai ļoti retos gadījumos uz Zemes nokrīt meteorīts.

Par asteroīdiem un meteorītiem „Zinātnes kafejnīcā” sīkāk stāstīs eksperti. LU Zinātņu un tehnikas vēstures muzeja direktors Ilgonis Vilks sniegs  ievadu un  pastāstīs  par asteroīdiem, kas lido tuvu garām Zemei, sadursmes draudiem, potenciālajām sekām un novēršanas iespējām. LU Astronomijas institūta direktors Ilgmārs Eglītis informēs par asteroīdu atklājumiem Latvijā,  bet LU Astronomijas institūta vadošais pētnieks Ivars Šmelds par kosmiskajiem atkritumiem un to novērošanu. Savukārt  F.Candera memoriālā muzeja vadītāja Gunta Vilka stāstīs par meteorītiem. Būs apskatāmi arī muzeja eksponāti.

Pasākumu vadīs Dr. biol. Juris Šteinbergs -  zinātnieks un TV seja.

„Zinātnes kafejnīcas” mērķis ir raisīt brīvu diskusiju neformālā vidē par sabiedrību interesējošiem zinātnes jautājumiem. Tā ir iespēja tikties ar attiecīgās jomas ekspertiem un uzdot viņiem jebkuru interesējošu jautājumu un noskaidrot līdz šim neizprasto par kādu konkrētu zinātnes jomu, šoreiz par astronomisku tēmu.

Visas kafejnīcas sākas uzreiz pēc 18.00.  Pirmajiem 50 dalībniekiem sulas glāze bez maksas.

Pasākums tiešraidē būs skatāms Latvijas Universitātes portālā.

Pasākumu „Zinātnes kafejnīca” atbalsta Latvijas Universitātes radio NABA (93,1 FM).