Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Aicinām iepazīt Latvijas Universitāti!
Pēdējās izmaiņas veiktas:
25.08.2017

2009.g., Ievadlekcijas jaunajiem studentiem   2010.g., Informatīvās lekcijas pirmā kursa studentiem   2010.g., Informatīvā lekcija „Esi aktīvs – iesaisties!”

Apsveicam ar pievienošanos Latvijas Universitātes studentu pulkam!

Pirmie studiju mēneši Latvijas Universitātē ir interesants un emocijām piesātināts laiks. Gan mācību organizēšanas, gan satura un mācību vērtēšanas kārtība Universitātē atšķirsies no Tavas līdzšinējās pieredzes. Daudz kas būs atkarīgs arī no Tavas personiskās attieksmes un atdeves. Tāpēc vēlamies dot ieskatu gaidāmajās pārmaiņās, cerot palīdzēt Tev ātrāk iejusties Universitātē un gūt sekmes.

Apmeklē informatīvās lekcijas 2017.gada 31.augustā!

Lekcijām piesakies elektroniski no 21.augusta www.lu.lv

Diena

Lekcija/pasākums

Laiks un vieta

Lektori

31.08

„Iepazīsti savu kuratoru un mentoru”

 • Kurators – atbalsts studiju laikā
 • Studiju gaitu uzsākšana
 • Kas ir mentors un kādēļ nepieciešams?
 • Studentu dzīve LU

 

10.00 – 11.15

Raiņa bulvāris 19

Lielā Aula

 

LU Studiju departamenta vadītāja Jūlija Stare, LU Studentu Padomes pārstāvji

31.08

„Mācīšanās veidi”

 • Mācīšanās skolā un augstskolā;
 • Mācīšanās šķēršļi;
 • Mācīšanās stili.

 

11.30 – 13.00
Raiņa bulvāris 19

Lielā Aula

Dr.paed. docente, vadošā pētniece

Sanita Baranova

31.08

„Esi aktīvs - iesaisties!”

 • LU pašdarbības kolektīvi;
 • Sports LU;
 • Nodarbības dažādu prasmju pilnveidošanai;
 • Brīvprātīgo darbs;
 • Iesaistīšanās studentu pašpārvalžu un interešu grupu darbā.

 

13.00 – 15.30
Raiņa bulvāris 19

Mazā Aula

 

Piedalās biedrības "JUVENTUS", Sporta servisa centra, Studentu padomes, radio NABA, Agape Studentu, Debašu kluba, Bibliotēkas, Atturības un veselības izglītības veicināšanas biedrības, Biznesa inkubatora, Erasmus Student Network (ESN) un Karjeras centra pārstāvji, Studentu korporācija Tervetia

31.08

„Veiksmīga iekļaušanās studiju vidē”

 • Dzīves pārmaiņas, uzsākot studijas;
 • Mērķi un sapņi- kā tos realizēt studijās?
 • Pieredzes un personības resursu loma studiju uzsākšanā;
 • Personīgo un studiju prasmju pilnveidošana;
 • Sadarbība ar studiju biedriem;
 • Studentiem pieejamā LU atbalsta sistēma

 

13.15 – 14.45
Raiņa bulvāris 19

Lielā Aula

 

Lektores –

Sarmīte Voitkāne,

Dace Siliņa

31.08

„Studiju procesa organizēšana maģistrantūrā”

 • Studiju procesu reglamentējošie dokumenti;
 • Studiju dokumentācija (akadēmiskās izziņas, izziņas u.c.);
 • LU informatīvā sistēma (LUIS);
 • Finanšu atbalsts (stipendijas, kredīti);
 • Atbalsts studijās (konsultācijas, informatīvie pasākumi).

 

 

18.00 – 19.30
Raiņa bulvāris 19

8.auditorija

 

 

 

Lektors - 
Jānis Saulītis

 

STUDENTU SERVISA DEPARTAMENTS

Adrese: Raiņa bulvāris 19, Rīga, LV-1586
Studentu servisa pakalpojumi un piedāvātās konsultācijas ir organizētas ar mērķi veicināt studentus efektīvāk plānot savas studijas, izmantot augstskolas piedāvātos resursus, pilnveidot savas zināšanas un prasmes sekmīgai personīgajai un profesionālajai izaugsmei.

Studentu servisa pakalpojumus sniedz:

 • 125. telpātālr. 67034444 – konsultācijas par studiju uzsākšanu un studiju kārtības jautājumiem, pierakstīšanos uz brīvās izvēles (C) daļas kursiem u.c.
 • 125.,108. telpā, tālr. 67034388 - studentu izziņu, izrakstu, LU dokumentu dublikātu izsniegšana, kā arī informācija un konsultācijas par sociāliem jautājumiem, studējošo izvietošanu dienesta viesnīcās, LU kultūras un sporta aktualitātēm, studējošo un studiju kredītiem.
 • Karjeras centrs, 122. telpā, tālr. 67034410 – atbalsts studentiem karjeras jautājumos. Studējošiem ir iespēja saņemt individuālas konsultācijas, piedalīties Karjeras centra organizētos pasākumos, semināros, kā arī izmantot e-vides resursu “E-karjera” piemērotas prakses, vasaras vai pastāvīga darba vietas atrašanai.
 • Psiholoģiskā atbalsta centrs, 107.telpātālr. 67034392 – konsultācijas LU studentiem un darbiniekiem par studiju problēmu un personīgo jautājumu risināšanu, kā arī attiecību veidošanu.

Vairāk informācijas: http://www.lu.lv/ss/

Nepalaid garām:

28.augusts - 3.septembris – reģistrācijas nedēļa. Šajā nedēļa saskaņā ar studiju plānu LU informatīvajā sistēmā Tev ir jāpiesakās programmas B un C daļas kursiem, sporta nodarbībām un stipendijai.

4.- 10.septembris - pirmā studiju nedēļa. Izvēlēto un reģistrācijai pieejamo kursu elektroniska apstiprināšana.

Seko informācijai LU interneta vietnē: www.lu.lv

 

Studenta ABC

Tu esi „īpašs putns”, tāpēc neiesi jau uzplīties citiem ar savu draudzību. Kas gribēs, tie paši uzrunās un pieņems Tevi tādu, kāds esi. Turklāt Tev taču ir vēl daži draugi no skolas laika!

Pirmajās studiju dienās jaunus draugus, iespējams, uzreiz neiegūsi, taču to var „labot” – Tavā rīcībā ir ne tikai vesels kurss, bet arī augstskolas visdažādākās interešu grupas, kurās studiju gaitā vari iesaistīties. Draudzīgas saites augstskolā, kā likums, stimulēs Tevi arī studijām.

Kaušanās ar miegu lekciju laikā, sanīkums un stīva mugura pēc ilgstoša darba pie datora galīgi „nerullē”.

Savu dzīves tonusu Tu vari uzturēt treniņos kādā no 15 sporta veidiem, kā arī aizraujošās sacensībās un veselīgā dienas režīmā! Par sportu LU uzzini: www.lu.lv/sports

Dodies visur , kurp „acis rāda”, jo nu Tu esi students. Kādas mājas! Līdz saullēktam vēl tik daudz kas ir jāpiedzīvo!

Kad vēl, ja ne studiju laikā varēsi iepazīt pilsētas dažādos maršrutus un klubiņus! Socializējies, pārliecinoties, ka mājup došanās maršruts vedīs pa drošiem  ceļiem!

Katrs students vismaz reizi dzīvē ir bijis „zaķis” sabiedriskajā transportlīdzeklī.

Nerausti  kontroli „aiz ūsām” - uz ielas paliksi, līdz eksāmenam laikā netiksi…

Visa pasaule ir sazvērējusies: skaļa mūzika blakus istabā; e-talons izbeidzies & sastrēguma stunda priekšā; internets nestrādā; bibliotēka slēgta…

Nemeklē problēmas citos, radi risinājumus pats: ausu aizbāžņi nopērkami aptiekā; agrāka rīta pastaiga labi aizvieto sabiedrisko transportu; jāķer bezmaksas WiFi no kaimiņiem; e-bibliotēka strādā 24h 7 dienas nedēļā.

Kafejnīcas, krodziņi… nauda ir pakususi, bet priekšā vēl pus mēnesis. Kā lai iztiek?

Atzīmē koju kartē virtuves atrašanās vietu – ceptie kartupelīši, makaroni, lauku labumi un kaimiņu izpalīdzība var situāciju glābt!

Esi kluss un nemanāms, neuzdod lekcijās jautājumus, lai neviens Tevi neaiztiktu, un Tu tiešām varēsi būt „neredzams”, vismaz līdz pārbaudījumu vai Tavu sasniegumu izvērtējuma dienai .

Augstskolā Tu esi students, nevis skolnieks – Tev ir iespēja uzņemties lielāku atbildību, paust lielāku iniciatīvu, lekcijās uzdot izzinošus jautājumus pasniedzējam.

Profesors??? Tas noteikti ir vecs onkulis ar sirmu bārdu un lielu galvu… Labāk turēties pa gabalu…

Profesors nav Tavs ienaidnieks – vienkārši patiess cīņu biedrs Lielajai dzīvei.

Kur mani dzīve nesīs, tur došos, kur draugi – tur es!

Izmanto augstskolas piedāvātās iespējas: vieslekcijas, seminārus, tikšanās, diskusijas – tas paplašinās Tavas zināšanas un palīdzēs nodibināt jaunus kontaktus.

Ir aizdomas, ka neapdomīgi esi izvēlējies savu studiju programmu un tagad jūties, kā iekāpis nepareizajā vilcienā? Turpini vien stiept laiku, izliekoties, ka vilciens pats no sevis nomainīs virzienu un aizvedīs Tevi uz īsto mērķi.

Stūrē pats pa savu dzīvi! Ja rodas aizdomas, ka neesi īstajā vietā, centies laicīgi noskaidrot, kurp Tev labāk doties un gatavojies pārmaiņām. Visi taču mēdz kļūdīties - tāpēc jau zīmuļiem otrā galā mēdz likt dzēšgumijas.

Nauda ir tāpēc, lai to tērētu! Aiziet dzīvēēēēē, skaitīšu rīt!

Netērē naudu tur, kur vari ietaupīt, piemēram, par transportu, ja var aizdoties ar kājām vai par jaunu grāmatu, ja tā ir pieejama bibliotēkā.  Atceries - studentiem ir daudz atlaižu, tāpēc turi savu studenta apliecību vienmēr pa rokai!

Ja sirdsapziņa sauc, ka laiks pievērsties mācībām, atbildi viņai, ka vēl nav semestra beigas un aizej uz klubiņu…

Sesija ir kā pirmais randiņš - satraucošs, intriģējošs un nav zināms, kā tas beigsies... 3 nedēļas no dzīves tev būs jāiesvīst eksāmenos, toties pēc tam nāks balva - brīvlaiks!

Čupa ar lekciju pierakstiem uz grīdas? „Jebkurā haosā ir kosmoss, un es tajā labi orientējos!”

Atzīsties – vieglāk tomēr ir, ja valda kaut maza, bet kārtība. Tev nebūs jāpavada 30 minūtes, meklējot kādu īpaši svarīgu kladi vai konspektu…

 ---

Sveiks, jaunais student,

 

lai palīdzētu Tev pēc iespējas veiksmīgāk iejusties savā jaunajā studenta lomā, mēs, vecāko kursu studenti, ar lielāko prieku palīdzēsim Tev uzsākt studentu dzīvi, iepazīstinot ar Latvijas Universitāti un tās fakultāšu sistēmu, kredītpunktiem, mācību procesu un citām akadēmiskajām lietām, kā arī palīdzēsim Tev iejusties visu studentu lielajā kolektīvā. Pateicoties LU Studentu Padomes organizētajai mentoru sistēmai, Tev būs iespēja tikt pie sava mentora, kurš ievadīs Tevi studenta dzīvē un palīdzēs iejusties LU studentu saimē. Pieteikšanās pie studiju programmas mentora tiks organizēta caur Tavas fakultātes Studentu pašpārvaldi, seko līdzi tās sniegtajai informācijai!

 

Ja nezini vai nesaproti, kā darbojas mentoru sistēma, vai arī, ja Tavs mentors ar Tevi vēl nebūs sazinājies, tad interesējies savas fakultātes Studentu pašpārvaldē vai raksti: mentoru.sistema@lu.lv,

vai arī dodies uz LU Studentu Padomi LU galvenajā ēkā, Raiņa bulvārī 19, 144.kabinetā.

 

Tava LU Studentu Padome