|
Olimpiskajās spēlēs Londonā piedalīsies arī Latvijas Universitātes studente Laura Ikauniece
LU Sporta servisa centrs
30.05.2012 |
Nedēļas nogalē Latvijas Universitātes (LU) Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes (PPMF) studente Laura Ikauniece startēja "Hypo Meeting" daudzcīņas sacensībās Gocisā (Austrijā), kur sasniedza jaunu personisko rekordu septiņcīņā - 6282 punkti.
Līdz ar to viņa ir izpildījusi arī Londonas Olimpisko spēļu A normatīvu, kas ir 6150 punkti. Laura pievienojas LU vieglatlētu sarakstam, kuri dosies uz Londonas olimpiskajām spēlēm, jau iepriekš Olimpisko ceļazīmi bija izcīnījuši PPMF studenti Dmitrijs Jurkevičs 1500m, Zigismunds Sirmais šķēpa mešanā un Aiga Grabuste septiņcīņā.
100m/b Laura veica 13,90 sekundēs, kas ir jauns personiskais rekords. Pēc tam atkārtoja savu labāko sasniegumu augstlēkšanā, pārvarot 1,82 metrus. Pirmās dienas noslēgumā Ikauniece vispirms laboja personisko rekordu lodes grūšanā - 12,67 metri, kam sekoja jauns personiskais rekords arī 200 metru sprintā - 24,43 sekundes. Otrajā dienā tāllēkšanā Laura aizlēca 6,09 metrus (personiskais rekords - 6,19m telpās), šķēpa mešanā sasniedza rezultātu 49,56 metri (personiskais rekords - 53,73m) un noslēgumā laboja personisko rekordu 800 metru skrējienā, finišējot ar rezultātu 2:13.68.
Rezultātā Ikauniecei 6282 punkti, 11. vieta un OS A normatīvs. Viņas rezultāts šobrīd ir 13. labākais pasaulē un 10. labākais Eiropā.
Vēl jāpiebilst, ka vakar 29.maijā startējot Igaunijas "Kuldliiga" sacensībās ļoti labus rezultātus sasniedza Zigismunds Sirmais uzvarot šķēpa mešanas sacensībās ar rezultātu 84,06m, kas šobrīd ir 8.rezultāts pasaulē un Dmitrijs Jurkevičs izcīnīja uzvaru 1500m distancē ar rezultātu 3 minūtes 43,40 sekundes.





