Vislielākais burtu izmērs
Zinātnieku nakts 2017. gada 29. septembrī
Pēdējās izmaiņas veiktas:
28.08.2017

29. septembrī no plkst. 18:00 Latvijas Universitāte atvērs laboratorijas un auditorijas visiem, kurus interesē zinātne un zinātnieka profesija. Šā gada Zinātnieku nakts galvenā tēma ir "Zinātnes sasniegumi – ideju avots inovācijai".

Zinātnē katra diena ir atšķirīga un ik mirkli var notikt jauni atklājumi. Šobrīd zinātnē svarīga loma ir starpdisciplinaritātei un mūsu mērķis ir to veicināt, atrast jaunus, inovatīvus produktus un risinājumus.

Latvijā populāri zinātnieki šogad stāstīs par saviem izpētes objektiem un rādīs interesantāko. Zinātnieku nakts laikā mūsu pētnieki aicinās piedalīties debatēs, pārrunās un kreatīvos darbos.

Pašlaik programmas projektā Rīgā iekļautas šādas pētījumu jomas: fizika, veselība, mobilitāte, filozofija, elektronika, ķīmiskā fizika, nanotehnoloģijas, optometrija, bioloģija, ģeogrāfija, teoloģija, filoloģija, vēsture, ekonomika un citas.

LU Botāniskajā dārzā šā gada tēma veltīta skaņai. Dzirdēsit performanci ar augu skaņām un mūziku. Neiztrūkstošas būs arī ekskursijas palmu mājā.

Latvijas Universitātei otro  gadu būs izbraukuma pasākums Papē, pie Rucavas. Visi interesenti varēs vērot putnus un sikspārņus, arī tad, ja līs lietus. Ārpus Rīgas Zinātnieku naktī viesus gaidīs arī Bioloģijas institūts Salaspilī, kur zinātnieki rādīs interesantus pētniecības objektus un mazos ūdens dzīvniekus.

Zinātnieku nakts ir paredzēta visu vecumu cilvēkiem, - no bērnudārza bērniem līdz pat cienījama vecuma apmeklētājiem, bet galvenā mērķauditorija ir skolēni un studenti, lai viņi ieraudzītu zinātnisko darbu, kā savu nākamo profesiju, izvēlētos studijas Latvijas Universitātē un pēc tam veiktu arī zinātniskos pētījumus.

Ieeja pasākumos ir bez maksas.

Zinātnieku nakts pasākumi LU notiks 29. septembrī, sākot  no plkst. 18.00 un beigsies ap plkst. 23.00.