Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
 

Notikumi netika atrasti.

 • Atklātas LU 50. Ķīmiķu dienas

  Pirms piecdesmit gadiem tālajā 1967. gadā kalendārā līdzās citu profesiju svētkiem parādījās arī Ķīmiķu diena, kas saviļņoja visu fakultātes ķīmiķu saimi un tika nolemts maija beigās noorganizēt fakultātes pirmo Ķīmiķu dienu. Sākumā tas bija brīvdabas pasākums, kas galvenokārt, saistījās ar aizrautīgām sporta sacensībām un nakšņošanu brīvā dabā, kur azartiskos volejbola, futbola, tautas bumbas, regbija u.c. mačos sacentās studentu kursu un pasniedzēju komandas.

 • LU Jauno ķīmiķu skolas dalībnieki pulcējas mācību gada noslēguma pasākumā

  29. aprīlī noslēguma pasākumā pulcējās LU Ķīmijas fakultātes Jauno ķīmiķu skolas (JĶS) dalībnieki. Vairāk kā 250 skolas dalībnieku saimi klātienes pasākumā pārstāvēja gandrīz 100 jaunie ķīmiķi no Rīgas un 12 citām reģionu skolu grupām, kas darbojās Valkā, Valmierā, Limbažos, Alūksnē, Ventspilī, Liepājā, Dobelē, Saldū, Talsos, Jēkabpilī, Kuldīgā un Ulbrokā. Pasākuma laikā skolēni iepazinās ar Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmisko centru, no darbiniekiem un studentiem guva informāciju par studijām un pētījumiem Ķīmijas fakultātē.

 • Doktorantūras pozīcija koloīdķīmijā Pjēra un Marijas Kirī Universitātē Parīzē

  Pjēra un Marijas Kirī Universitātē Parīzē tiek piedāvāta doktorantūras pozīcija koloīdķīmijā. Pētnieciskais darbs saistīts ar mīkstu magnētisku materiālu (γ-Fe2O3 nanodaļiņas jonu šķidrumos) iegūšanu un raksturošanu, ko potenciāli var pielietot kā termoelektriskus materiālus elektroenerģijas iegūšanai no siltuma.

 • LU doktoranti un pētnieki ieguvuši Latvijas Zinātņu Akadēmijas vārdbalvas

  Aprīlī Latvijas Zinātņu Akadēmija piešķīra vārdbalvas par izciliem zinātniskiem pētījumiem. Apbalvoto vidū ir arī LU Ķīmijas fakultātes doktoranti un pētnieki.

 • LU Ķīmijas maģistra programmai piešķirta “Eiromaģistra” kvalitātes zīme

  Šogad 3.aprīlī ECTNA (European Chemistry Thematic Network) asociācijas gadskārtējā sanāksmē Maltā LU Ķīmijas maģistra programmai tika piešķirts “Eiromaģistra” sertifikāts. Ķīmijas bakalaura programmai ”Eirobakalaura” sertifikāts jau tika piešķirts 2012.gadā, šogad pēc pieciem gadiem sertifikāts tika atkal atjaunots. Februārī ECTNA ekspertu komisija apmeklēja Ķīmijas fakultāti, tikās ar studentiem un docētājiem un augstu novērtēja abu ķīmijas programmu kvalitāti un studiju vidi. Abas ķīmijas programmas saņēma augstu ekspertu novērtējumu. Viennozīmīgi “Eiromaģistrs” un “Eirobakalaurs” ķīmijā tā ir ķīmijas nozares studiju programmu kvalitātes zīme, kas ir atpazīstama Eiropā, jo Eiropas Ķīmijas tematiskā tīkla asociācija apvieno vairāk kā 100 Eiropas augstskolu ķīmiķus.

 • Ķīmijas fakultātes komandas veiksmīgais starts Sieviešu dienas rallijā

  Šī gada 4. martā Latvijā jau devīto reizi notika kārtējais Sieviešu dienas rallijs, kurā kopā pulcējās vairāk kā 700 ekipāžas un 3000 dalībnieces no visiem novadiem. Šoreiz rallijā pirmo reizi piedalījās arī LU Ķīmijas fakultātes komanda "Kas ir Tava nākotne?". Atbilde protams ir: ”Ķīmija ir mana nākotne!”

 • Izcilā pedagoga Mihaila Gorska dāvinājums LU Dabaszinātņu bibliotēkai

  11. novembrī LU Dabaszinātņu centra bibliotēkā Jelgavas ielā 1 tika atklāta izstāde “Dabaszinību mācību grāmata laiku laikos”. Tās pamatu veido Iecavas vidusskolas ķīmijas skolotāja un ilggadēja Daugavpils Universitātes docētāja Mihaila Gorska dabaszinību mācību grāmatu dāvinājums Latvijas Universitātei, kas ietver dažādos laika posmos izdotās grāmatas, to starpā arī senāko izdoto mācību grāmatu šajā jomā Latvijā –Johana Kundera mācību grāmatu “Daba stāstu vadonis”, kas izdota 1886. gadā. Izstādi papildina Rīgas Skolu muzeja seno skolas piederumu eksponāti.