Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
 

Notikumi netika atrasti.

 • Ķīmijas fakultātes komandas veiksmīgais starts Sieviešu dienas rallijā

  Šī gada 4. martā Latvijā jau devīto reizi notika kārtējais Sieviešu dienas rallijs, kurā kopā pulcējās vairāk kā 700 ekipāžas un 3000 dalībnieces no visiem novadiem. Šoreiz rallijā pirmo reizi piedalījās arī LU Ķīmijas fakultātes komanda "Kas ir Tava nākotne?". Atbilde protams ir: ”Ķīmija ir mana nākotne!”

 • Ķīmijas fakultātes studenti LU 75. zinātniskā konferencē

  LU 75.zinātniskās konferences ietvaros 10.februārī Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā notika trīs Ķīmijas sekcijas sēdes. Plenārsēdē referēja ārzemju viesi, bet sekciju sēdēs, galvenokārt, uzstājās studenti. Konference pulcēja plašu klausītāju loku, un viņu vidū bija ne tikai Ķīmijas fakultātes studenti un darbinieki, bet arī dalībnieki un klausītāji no Viļņas Universitātes, RTU, OSI, Ķīmiskās fizikas institūta u.c.

 • Iznākusi grāmata par Ķīmijas fakultātes dibinātāju- docentu Gunāru Slaidiņu

  Šā gada septembrī LU Akadēmiskais apgāds sērijā Latvijas Universitātes zinātnieki izdevis grāmatu „Docents Gunārs Slaidiņš. Biobibliogrāfija”. Grāmata veltīta gan Ķīmijas fakultātes dibinātājam un pirmajam dekānam, Fizikālās ķīmijas katedras izveidotājam un pirmajam vadītājam docentam Gunāram Slaidiņam, gan arī Fizikālās ķīmijas katedras 50 gadu jubilejai.

 • Izcilā pedagoga Mihaila Gorska dāvinājums LU Dabaszinātņu bibliotēkai

  11. novembrī LU Dabaszinātņu centra bibliotēkā Jelgavas ielā 1 tika atklāta izstāde “Dabaszinību mācību grāmata laiku laikos”. Tās pamatu veido Iecavas vidusskolas ķīmijas skolotāja un ilggadēja Daugavpils Universitātes docētāja Mihaila Gorska dabaszinību mācību grāmatu dāvinājums Latvijas Universitātei, kas ietver dažādos laika posmos izdotās grāmatas, to starpā arī senāko izdoto mācību grāmatu šajā jomā Latvijā –Johana Kundera mācību grāmatu “Daba stāstu vadonis”, kas izdota 1886. gadā. Izstādi papildina Rīgas Skolu muzeja seno skolas piederumu eksponāti.

 • Starptautiskā zinātniskā konferences „EcoBalt” organizēšanā noslēdzies otrās desmitgades cikls

  Starptautiskā konference "EcoBalt" ir vārdu savienojums, kas komentārus Baltijas valstu ķīmijas un vides zinātniekiem neprasa. Konference ir veltīta aktuāliem vides jautājumiem – vides piesārņojumam, tā novērtēšanai un novēršanai, zaļajai ķīmijai, vides izglītībai, jauniem analītiskiem materiāliem un metodēm, līdzsvarotai ķīmijas un dabas resursu izmantošanai, kā arī viena sesija šogad tika veltīta nanomateriālu izplatībai vidē.

 • Mūžu dzīvo, mūžu mācies!

  „Mūžu dzīvo, mūžu mācies un nekad neapstājies pie sasniegtā,” pārliecināts Juris Hmeļņickis, kurš ieguvis Latvijas Universitātes doktora grādu ķīmijā, pašlaik turpina studijas LU Ekonomikas fakultātes maģistratūrā un ir farmācijas uzņēmuma AS „Grindeks” kvalitātes direktors. Viņa karjeras izaugsme ir uzskatāms piemērs studentiem – desmit gadu laikā viņš izaudzis no ķīmiķa līdz augstākā līmeņa vadītājam. Intervijā Juris Hmeļņickis stāsta par veiksmīgās karjeras nosacījumiem un darbu ķīmijas nozarē Latvijā.

 • Jauno ķīmiķu skola atsāk darbu!

  Ķīmija ir interesanta, aizraujoša un iedvesmojoša. To apliecina vairāk kā 250 skolēni, kuri katru mēnesi tiekas LU Jauno ķīmiķu skolā (JĶS) 12 pilsētās visos Latvijas reģionos. Nodarbībās valda īpaša noskaņa, kas sekmē zināšanu apgūšanas un praktisko iemaņu pilnveidošanu: skolēni veic pētnieciskos un projektu darbus, ķīmijas eksperimentus, tiekas ar zinātniekiem, piedalās semināros un diskusijās.