Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Foto: Toms Grīnbergs, LU Preses centrs
Foto: Toms Grīnbergs, LU Preses centrs

Aicina pieteikties studijām programmā „Dokumentu un arhīvu pārvaldība”
Līga Krūmiņa, programmas direktore / LU Preses centrs
20.08.2012

Tradicionālo un elektronisko dokumentu apjoms rada nepieciešamību pēc to kvalitatīvas organizēšanas un pārvaldības ikvienas organizācijas ikdienā. Mūsdienām atbilstošu zināšanu un prasmju apguvi dokumentu un arhīvu pārvaldības sistēmu veidošanā nodrošina Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes profesionālā maģistra studiju programma „Dokumentu un arhīvu pārvaldība”. Studiju programmas absolventi iegūst gan profesionālā maģistra grādu dokumentu un arhīvu pārvaldībā, gan profesijas standartam atbilstošu 5. līmeņa profesionālo kvalifikāciju „Dokumentu sistēmu vadītājs”. Latvijas Universitāte šobrīd ir vienīgā Latvijā, kas piedāvā šādu iespēju.

Programma ir izstrādāta, balstoties uz labāko ārvalstu pieredzi, sadarbībā ar Latvijas Nacionālo arhīvu, Latvijas Arhīvistu biedrību un Darbadevēju konsultatīvo padomi. Programma, pēc ekspertu atzinuma, ir ilgtspējīga un starptautiski konkurētspējīga. Programma ir ieguvusi pozitīvu Starptautiskās Arhīvu padomes speciālistu (Lielbritānija) atzinumu specializācijas kursiem. Programmas akadēmiskās sadarbības partneri ir Igaunijā, Zviedrijā, Islandē, kas nodrošina starptautisko studiju iespējas.

Studijas beidzot, absolventiem ir teorētiska kompetence un praktiskas iemaņas dokumentu un arhīvu pārvaldībā, īpaši tādās jomās kā elektronisko dokumentu pārvaldība un saglabāšana, elektroniskas dokumentu un arhīvu pārvaldības sistēmas, vadībzinību teorija un metodes dokumentu un arhīvu pārvaldībā. Ar iegūto izglītību tās absolventi var turpināt darbu kā privāto, valsts un pašvaldību iestāžu un uzņēmumu dokumentu un arhīvu pārvaldības darbinieki, Latvijas Nacionālā arhīva institūciju uzraudzības, dokumentu aprakstīšanas, uzskaites, saglabāšanas un izmantošanas speciālisti.

Dokumentu un arhīvu pārvaldības profesionālās augstākās izglītības maģistra studiju programmas absolvente Gundega Rebhūna-Ģigule stāsta: „Profesionālās augstākās izglītības maģistra studiju programma „Dokumentu un arhīvu pārvaldība” piedāvā unikālu iespēju tepat Latvijā iegūt 5. līmeņa profesionālo kvalifikāciju „Dokumentu sistēmu vadītājs”. Studiju programmas lielākā vērtība nenoliedzami ir tās akadēmiskie mācību spēki – pieredzējuši informācijas zinātnes, kā arī dokumentu un arhīvu pārvaldības nozares profesionāļi. Studiju process bija patiesi aizraujošs, jo teorētiskās lekcijas veiksmīgi tika sabalansētas gan ar praktiskajām nodarbībām, gan mācību ekskursijām.”

Lekcijas tiek organizētas piektdienu pēcpusdienās un sestdienās. Studiju ilgums 2,5 gadi (5 semestri).

Šī gada 28. augustā plkst. 16.00 ir iespēja kārtot iestājpārbaudījumu, lai studētu ilgtspējīgā un akreditētā (līdz 31.12.2017.) profesionālā maģistra studiju programmā „Dokumentu un arhīvu pārvaldība”. No 20. līdz 27. augustam dokumenti ir iesniedzami Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātē, Rīgā, Lomonosova ielā 1A, 224. telpā (2. stāvā). Darba laiks: 10.00-13.00; 14.00-18.30 (darba dienās). Tālrunis uzziņām: 67140022 (dekanāts).

Plašāka informācija: http://ej.uz/dokumentuparvaldibu.