Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
 
28. marts
18.00 - 18.30
Latvijas Universitātes (LU) kafejnīcā (Raiņa bulvārī 19)
29. marts
16.00 - 17.30
Zeļļu ielā 23, F213. telpā
31. marts
13.30 - 15.00
100. auditorija, Zeļļu iela 25
 • Skolēni aicināti uzzināt par fizmatiem Atvērto durvju dienā.

  Strauji tuvojas Latvijas Universitātes (LU) Atvērto durvju diena, kas šogad norisināsies 1.aprīlī (sestdienā) plkst. 12:00-15:00 LU Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā.

  Skolēniem ir sagatavota plaša un aizraujoša pasākuma programma, kuras ietvaros varēs uzzināt daudz jauna un interesanta par visām studiju iespējām Latvijas Universitātē, tajā skaitā, Fizikas un matemātikas fakultātē (FMF).

 • VTPMML tiks realizēts projekts "Eksperimentālas laboratorijas kristālu audzēšanas iekārtas izveide"
  Rūpniecisku silīcija monokristālu fragmenti (koniskie gali). Kristālu diametrs sasniedz 300mm, bet garums - vairākus metrus. Kristālu cilindriskā daļa tikusi sazāģēta plāksnēs, lai no tām ražotu mikroelektronikas komponentes. Avots: VTPMML fotogrāfiju arhīvs.

  Pateicoties SIA "Mikrotīkls" ziedojumam, Latvijas Universitātes Vides tehnoloģisko procesu matemātiskās modelēšanas laboratorijā (VTPMML) tiks realizēts projekts "Eksperimentālas laboratorijas kristālu audzēšanas iekārtas izveide".

 • LU doktorantūras skolā – asoc. prof. Vjačeslava Kaščejeva lekcija „Augstas ietekmes publikāciju veidošana”

  Trešdien, 15. martā plkst. 16.30 Latvijas Universitātes (LU) galvenajā ēkā Raiņa bulvārī 19, 12. auditorijā uzstāsies Vjačeslavs Kaščejevs ar lekciju „Augstas ietekmes publikāciju veidošana”.

 • JFS 7-6 atskats

  28.02.2017

  Iepriekšējā sestdienā Jauno Fiziķu Skola bija Šokējoši pievilcīga - skolēni plūda straumēm, lai noklausītos lekcijas par elektromagnētisma tēmām gan vieglākos, gan grūtākos izpildījumos, ko mums nodrošināja Virgīnija, Antra un Andris, sākot ar vienkāršākajiem stāstiem par to, kas ir strāva un kas - magnēts, beidzot ar sarunām par tik nopietnajiem Maksvela vienādojumiem.

 • Virgīnija Vītola saņem „Ekselences balvu”

  22. februārī norisinājās “Ekselences balvas" fināls, ko organizēja Latvijas Universitātes (LU) Starpnozaru izglītības inovāciju centrs sadarbībā ar LU Fondu un Valsts izglītības satura centru un kurā tikās 24 izcili bioloģijas, fizikas, ķīmijas, matemātikas un ekonomikas skolotāji. Balvu 1400 eiro apmērā fizikā ieguva LU Fizikas un matemātikas fakultātes absolvente Virgīnija Vītola.

 • Alma Mater Rota Brūna: Lieliski cilvēki un labākās studentijas balles ir fizmatos!

  Mani sauc Rota Brūna, nāku no Liepājas un mācos fiziku nu jau 3. bakalaura studiju kursā. Studijas fizmatos izvēlējos samērā vieglprātīgi – viss padevās diezgan labi, patika diametrāli pretējas lietas (ieskaitot fiziku), tāpēc vēlējos sevi mazliet izaicināt un izvēlējos fizikas studijas.

 • JFS 7-6 ''Šokējoša pievilcība!"

  Nodarbības nosaukums liek domāt par Valentīndienai pietiuvinātām tēmām, bet šoreiz tā nebūs! Vai zini, kas ir tas, kas liek Tavam datoram strādāt un ar ko var dabūt pa pirkstiem? Un kāda saistība tam ir ar magnētiem? Tad nu JFS 7-6 par elektromagnētisma tēmu Tevi gaidīs Zeļļu ielā 25 18. februārī plkst. 10:00!